Petěrgof (Rusko - Petrohrad)

Pokud přijedete do Petrohradu, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Petěrgofu (dříve Petrodvorce). Obrovský palácový komplex sloužil jako sídlo cara Petra I. Velikého a jeho rodiny a jde vskutku o monumentální dílo, které připomíná francouzské Versailless. Palácový komplex byl postaven na počátku 18. století a Petr Veliký se stavbou chtěl přiblížit evropským trendům v architektuře. Proto si ke stavbě nechal pozvat i evropské architekty a stavitele. Sám přitom navrhl plány.

Petěrgof

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve druhé světové válce byl palácový komplex velmi poškozen, poté jej však restaurátoři opravili a vrátili mu jeho monumentální podobu. Když se do paláce vydáte, čekají vás nádherně zdobené komnaty, místnosti plné zlata, křišťálů a drahých kamenů. Navštívit však můžete i pracovnu Petra Velikého. Z oken paláce se vám také naskytne úžasný pohled na celý Petrohrad a Finský záliv.

Nenechte si ujít také další působivé stavby, které k Petěrgofu patří. V zámeckém areálu můžete navštívit Monplaisir, který se nachází na pobřeží. Car v něm bydlel, když se Petěrgof stavěl, protože chtěl dohlížet na bezchybné plnění svých plánů. K zámeckému areálu patří i malá Ermitáž, kde najdete obrazárny a honosné sály. Park, který celý komplex obklopuje, je plný fontán a vodních kanálů, desítkami pozlacených soch.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Petrohradu, letenky do Petrohradu i ubytování v Petrohradu.