Základní informace o Rusku

Největší země světa a také jedna z nejrozporuplnějších. To je Rusko, nebo chcete-li Ruská federace. Země, která se může pyšnit dlouhou historií, nádhernými památkami, úžasnou přírodou a skvělými osobnostmi stejně jako se možná stydět za zvěrstva, která páchali Stalin a spol. Možná ještě dnes v nás může vzbuzovat poněkud rozpaky. Nic jí však neubírá na její kráse. Když se ro Ruska vydáte, zjistíte, že je to monumentální země se skromnými lidmi a úžasnými atrakcemi, které může turistům nabídnout. Každý si může vybrat, zda se vydá navštívit spíše města, venkov nebo vyloženě přírodu.

Rusko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Za jednu návštěvu se toho asi moc v obrovské zemi, která se rozkládá na dvou kontinentech – Evropě a Asii – stihnout nedá. Přesto za návštěvu určitě stojí Moskva, coby centrum celé země, nebo Petrohrad, jehož památky za pár dní máte co stihnout.

Mnoho lidí se v současné době vydává i na Bajkal, Ural nebo Kavkaz. Mnohé láká také černomořské pobřeží, kde mohou spojit příjemnou dovolenou s návštěvou památek. Trochu horší je to v Rusku s dopravou. Vlaky sice jezdí skoro všude, ale s autobusy je větší problém. Pokud se rozhodnete se sem vydat autem, ne všude najdete pevné cesty.
Rusko je však zemí, která za pozornost a návštěvu rozhodně stojí.

Mapa země

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Ruska, letenky do Ruska i ubytování v Rusku.