Základní informace o Vladivostoku

Přístavní město, které je zároveň námořní základnou Tichého oceánu. To je Vladivostok, který v novodobých dějinách Ruska sehrál velmi významnou roli. Je také poslední zastávkou na nejdelší trati světa – Transsibiřské magistrále. Vladivostok byl před začátkem 2. světové války vzkvétajícím ruským městem, které se zaměřovalo zejména na obchod. Po válce však došlo k radikální změně. Od roku 1958 do roku 1990 bylo město návštěvníkům neprodyšně uzavřeno. Jeho hranice se opět otevřely až po svržení komunistického režimu.

Vladivostok

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Vladivostok je přitom městem s malebným okolím, je často přirovnávám k americkému San Fransiscu, protože má podobně malebné okolí, které jej obklopuje. Zdejší kopce a návrší lákají nejednoho obyvatele či návštěvníka k tomu, aby se posadil a kochal se nádherným výhledem na moře. Kotví zde také mnoho válečných lodí.

Okolí města taktéž stojí za návštěvu, je obklopeno rozsáhlou přírodní rezervací, kde má svůj domov mnoho vzácných živočišných druhů. Žije zde například hnědý a černý medvěd nebo sibiřský divočák.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Vladivostoku i ubytování ve Vladivostoku.