Základní informace o Sergijeva Posadu

Město se do roku 1930 jmenovalo Segijev, do roku 1990 pak Zagorsk. Nyní je to Sergijev Posad a najdete jej nedaleko Moskvy, v tzv. Moskevské oblasti. Žije zde kolem 120 tisíc obyvatel. Dějiny města sahají do počátků 14. století, kdy zde vznikl poměrně rozsáhlý pravoslavný klášter Trojickosergijevská lávra. Klášter měl své opevnění, přesto, když jej na počátku 14. století napadli Tataři, utrpěl velké škody. Později se však lávra obléhání polsko-litevských vojsk, které trvalo šestnáct měsíců, ubránila.

Sergijev Posad

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Samotné město vzniklo až v roce 1919, kdy došlo ke sloučení několika osad ležících v okolí kláštera. Za vlády komunistického režimu doznal změn i Sergijev. Na počest významného komunistického představitele Vladimira Zagorského bylo přejmenováno v roce 1930 na Zagorsk, aby tak byla uctěna památka významné osobnosti režimu. V této době zde také vznikla přehrada.

Od roku 1990 se město jmenuje Sergijev Posad a za zhlédnutí stojí zejména klášter Trojickosergijevská lávra, který patří k nejstarším v Rusku. Najdete zde mnoho unikátních ikon, ale budova je velmi zajímavá i architektonicky. Dalšími turistickými cíli jsou dnes v Sergijev Posadu nejvíce Uspenský chrám ze 16. století, chrám Nejsvětější Trojce nebo kostel sv. Ducha.

Dnes zde má velký význam turistika; turisté navštěvují Uspenský chrám ze 16. století, chrám N. Trojice a Kostel sv. Ducha.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Sergijeva Posadu i ubytování v Sergijeva Posadu.