Základní informace o Petrohradu

Město plné historických a především nádherných památek. To je Petrohrad neboli Sankt Petěrburg. Donedávna ještě Leningrad. Město bylo založené na počátku 18. století Petrem I. Velikým, odtud také pochází jeho jméno. Petr z něj vytvořil hlavní město země a přesunul sem z Moskvy své sídlo. Moskva tehdy dostala zákaz stavět kamenné stavby a Petr se z Petrohradu snažil vytvořit nádherné a výstavní město, které by se podobalo těm evropským.

Petrohrad

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na počátku 20. století se metropole vrátila zpět do Moskvy, výstavnost však Petrohradu zůstala a v současné době je jedním z nejnavštěvovanějších měst celé země. Při toulkách Petrohradem si určitě nesmíte nechat ujít Petrodvorec, který patří k nejpůsobivějším stavbám v celém městě. V Palácovém areálu trávil svůj čas car Petr Veliký společně se svou rodinou. Jde o nádhernou stavbu, která byla inspirována Versailless.

Ujít byste si neměli nechat ani Ermitáž, která je jedním z nejvýznamnějších muzeí výtvarného umění na světě. V okolí města najdete i další významné paláce. Jedním z nich je například Sarsoje Selo v Puškinu, který najdete jižně od Petrohradu. Byl postaven v 18. století pro carevny, zdržovala se zde hlavně Kateřina Veliká. Hlavní budovou je Jekatěrinský letní palác, jehož součástí byla dříve také legendární jantarová komnata. Byly zde umístěny předměty a skvosty nevyčíslitelné hodnoty, odvezli je však nacisté.

Několik kilometrů od Puškina najdete další palác – Pavlovsk, který sloužil jako sídlo cara Pavla I. Místo je oblíbeným cílem turistů.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Petrohradu, letenky do Petrohradu i ubytování v Petrohradu.