Ermitáž (Rusko - Petrohrad)

Každý, kdo navštíví Petrohrad, si nenechá ujít také jednu z nejznámějších galerií na světě – Ermitáž. Najdete ji v prostorách barokního komplexu pěti budov, které tvoří zelenobílou stavbu Zimního paláce. Stavba Zimního paláce započala za vlády carevny Alžběty I. Petrovny, dcery Petra Velikého. Stavba trvala osm let a navazovala na ruskou tradici církevních staveb se zlatými kopulemi.

Ermitáž

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zimní palác má přes tisíc pokojů a původně byl skvostem barokní architektury, který sloužil coby sídlo ruských carů. Později však Kateřina II. Veliká začala shromažďovat umělecká díla z celého světa. V Evropě postupně kupovala výtvarná i sochařská díla slavných malířů a sochařů z Itálie, Francie, Vlámska a Holandska. Najdete zde proto takové skvosty jako jsou dvě Raffaelovy Madony, Madona od Leonarda da Vinciho, obrazy Clauda Moenra, Rembrandta nebo Picassa.

Sbírky jsou veřejnosti přístupné od roku 1852 a nebyly zničeny ani za Velké říjnové socialistické revoluce, protože byly Leninem označeny za majetek lidu. Sbírka čítá téměř tři miliony děl, což ji řadí k největším na světě.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Petrohradu, letenky do Petrohradu i ubytování v Petrohradu.