Základní informace o Kostromě

Zhruba 370 km od Moskvy najdete centrum Kostromské oblasti, nebo chcete-li Zlatého prstenu kolem Moskvy, město Kostroma. Rozkládá se na soutoku řek Volhy a Kostromy a počet zdejších obyvatel se pohybuje kolem čtvrt milionu. Po Moskvě a Jaroslavli bylo třetím největším ruským městem. I Kostroma patří ke starým ruským městům, byla založena v roce 1152 Jurijem Dolgorukým a o dvě století později se město stalo součástí Moskevského knížectví.

Kostroma

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město je dnes jedno z nejkrásnějších v Rusku a určitě stojí za to se sem podívat. Jedno z míst, kam byste se měli v Kostromě vydat, je klášter Ipatiev, který patří k nejkrásnějším v oblasti tzv. Zlatého prstenu kolem Moskvy. Byl založen v roce 1330 a jde i o významné historické místo, protože se zde Michail Romanov z dynastie Romanovců stal prvním carem. Právě v klášteře přitom žil se svou matkou a obýval dvě místnosti, než byl vybrán za ruského cara. Proto v Kostromě najdete mnoho památek věnovaných jeho rodu.

V centru města – na Susaninskaja náměstí najdete památník Michaila Romanova, který není příliš okázalý. O to víc k němu lidé chodí a váží si ho. Podívat byste se měli i na budovu radnice, chrám Vzkříšení a další památky. Už samotná procházka Kostromou však stojí za to, protože město je opravdu nádherné.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kostromy i ubytování v Kostromě.