Základní informace o Rostovu

Pokud toužíte podívat se do skutečně starobylého města, určitě si nenechte ujít Rostov. Jde o starobylé město v Jaroslavské oblasti Ruské federace a je jedním z měst, která patří ke Zlatému kruhu kolem Moskvy. Rostov najdete na březích řeky Něro, zhruba 200 km od Moskvy a žije zde kolem třiceti tisíc obyvatel. Pozor, abyste si Rostov u Moskvy nespletli s Rostovem na Donu, kterému se také říká Velký Rostov. Je několikanásobně větší než tento u Moskvy.

Rostov

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Rostov patří k nejstarším městům Ruska, byl založen v 9. století a od té doby se historicky vyvíjel. Je známý především díky své jedinečné architektuře, kterou nemůžete při procházkách městem minout. Četné kostely, katedrály, postavené ve staroruském, okázalém stylu, vás určitě nenechají v klidu. Vyznačují se také vysokou návštěvností, ujít byste si je neměli nechat ani vy, protože za zhlédnutí určitě stojí. Jedinečnost zdejší architektury se projevuje také u veřejných budov.

V samém historickém centru města, které bylo postaveno v 16. století, najdete katedrálu, jejíž zvony vám zahrají jeden z nejznámějších ruských motivů.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Rostovu i ubytování v Rostovu.