Nizozemsko - AmsterdamNizozemsko

Zoo Artis (Nizozemsko - Amsterdam)

Zoo Artis byla založena a v roce 1838 jako první svého druhu v celém Nizozemsku. Otevřena pro veřejnost byla ale až v roce 1920. Je zde více než 200 druhů stromů a na 900 druhů zvířat. Samozřejmě je tu také mnoho zajímavých budov pocházejících z dob založení zoo. V budově akvária najdete podmořský svět a názorné zobrazení amsterodamských kanálů. Je tu plno pavilonů, například ptačí pavilon, pavilon hmyzu (750 000 druhů), nebo pavilon motýlů (v zoo lítá jeden z největších motýlů na světě Blue Morpho, je křídla jsou třpytivě modrá). Nachází se zde také planetárium, kde jsou denně promítány speciální filmy na zvláštně zakřivené kopuli. Většinou se promítá v nizozemštině, výjimečně v angličtině.


Zoo Artis

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V areálu je také botanická zahrada. Ta byla založena v roce 1638, ale původně se nacházela jinde, sem byla přesunuta až v roce 1682. Exotické rostliny sem dodávala zejména Východoindická společnost.

V areálu je také zoologické a geologické muzeum, dětský koutek, několik restaurací nebo místo na piknik, kde si můžete poslechnout i koncert. Jaká akce se v zoo zrovna konají a v kolik hodin naleznete na denním programu, který je k dispozici v turistickém informačním centru. Na několika místech můžete pozorovat ošetřovatele přímo při práci se zvířaty.

Zoo Artis se nachází asi 20 minut pěšky z náměstí Dam (ulice Platage Kreklaan). Dostanete se sem také tramvají č. 14. U Zoo je velké parkoviště. Zoo je otevřeno denně vždy od devíti hodin ráno do minimálně pěti hodin odpoledne. Standardní vstupné činí 18 €.