Nizozemsko - AmsterdamNizozemsko

Nakupování v Amsterdamu

Amsterodamská starožitnictví najdete téměř v každé ulici. Nejlepší z nich sídlí ve čtvrti Spiegelkwartier. Pokud si budete chtít zakoupit pohled, blahopřání nebo plakát, tak největší výběr má obchod Art Unlimited v ulici Kezersgracht. Většina knihkupectví ve městě nabízí knihy i v angličtině a totéž se týká i komiksů (například American Book Center na Kalverstraat nebo největší a nejstarší komiksové knihkupectví na světě Lambiek, které sídlí v ulici Kerkstraat). Ve městě je také plno antikvariátů a knižních starožitnictví. Co se týče oblečení, tak zde není nijak přehnaně drahé. Například na ulicích Kaverstraat nebo Nieuwendijk jsou levnější obchody a v ulicích Rokin a Leidsestraat jsou zase k nalezení velmi módní a originální kousky. Oblečení a spoustu jiných věcí také můžete získat na bleším trhu na náměstí Waterlooplein.

Amsterdam

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve městě je spousta speciálních obchodů s potravinami. Je zde hodně pekáren, cukráren a čokoládoven. Po celém městě můžete také najít stánky s čerstvými slanečky a dary moře. Alkohol se smí v Nizozemsku pít od 18 let, pivo už od 16 let. Supermarketů je ve městě málo a většinou bývají přeplněné. Nejznámějším obchodním domem je Magna Plaza, které je umístěné ve staré novogotické budově pošty.

Otevírací doba většiny obchodů je víceméně stejná. V pondělí dopoledne bývá zavřeno, otevírá se v jednu hodinu odpoledne a zavírá v šest hodin večer. V úterý, ve středu a v pátek je otevřeno od devíti hodin do osmnácti nebo devatenácti hodin, ve čtvrtek bývá otevřeno až do devíti hodin večer. V sobotu je otevírací doba zkrácená a v neděli bývá většinou zavřeno. Většina malých a středních podniků nepřijímají kreditní karty, mějte sebou proto vždy dostatečný obnos peněz.