Nizozemsko - AmsterdamNizozemsko

Dům Anne Frank (Nizozemsko - Amsterdam)

Dům byl založen v roce 1957 nadací Anne Frank Foundation. V tomto domě se tehdy mladá dívka skrývala se svou rodinou před německými fašisty. Slavnou se Anne stala až po své smrti, díky vydání jejich deníků. Anne v denících popisovala zejména nespravedlnost holocaustu.

Dům Anne Frank

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pokoje, ve kterých rodina bydlela dva roky, byly dodnes ponechány v prakticky stejném stavu a na všechny návštěvníky zde musí zákonitě dýchnout pocit tísně, kterou musela rodina prožívat. Obývané pokoje byly od zbytku domova odděleny knihovnou, což byly tajné dveře. Všem svým známým poslali zprávu, že utekli do Švýcarska. Jednoho dne je však zradil místní kolaborant a gestapo proniklo za knihovnu. Všichni byli posláni do Westerborku, odkud se později všichni Židé přesouvali do Belsenu nebo do Osvětimi. Anne zemřela na tyfus pouhý týden před německou kapitulací. Ze všech obyvatel této tajné komnaty přežil jen Otto Frank.

Dům je otevřen od devíti hodin ráno většinou až do devíti hodin večer, záleží na ročním období. Vstup je 8 €, děti do deseti let mají vstup zdarma.