Architektura Ruska

Obrovská země plná nesčetných památek. Rusko má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Z architektonického hlediska zde najdete vše, co byste mohli očekávat. Starobylé a monumentální kláštery postavené ve středověku, přes nádherné staroruské chrámy, které svými typickými kopulemi lákají k návštěvě. Když se podíváte například do moskevského chrámu Vasila Blaženého, který vytváří monumentální komplex, určitě ve vás vzbudí úžas. Stejně tak, pokud se vydáte například do Petrohradu, uvidíte nádherné, až pohádkové město z dob Petra Velikého, který si jej vybral za své hlavní sídlo. Jeho paláce si rozhodně nenechte ujít. Velkolepost, s jakou jsou postaveny, barvy, kterými hýří, ale i účelnost vám rozhodně vyrazí dech.

Rusko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Rusko je však země spojená také se socialistickou architekturou a i takové budovy zde najdete. V Moskvě se můžete podívat do Leninova mauzolea, nebo prohlédnout si metropoli Ruska z ptačí perspektivy z věže Ostankino.

Na ruském venkově však dodnes najdete dřevěné chaloupky, které jakoby vypadly z pohádky o Mrazíkovi. Snad nejvíce jezdí turisté právě do Moskvy, ale co nabídnout mají i ostatní lokality obrovské země. Zejména v její evropské části se můžete kochat krásnými chrámy, kdy vám nad tím, jak obrovské kopule postavili staří Rusové, přechází zrak.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Ruska, letenky do Ruska i ubytování v Rusku.