Zábava v Německu

V Německu je obrovská tradice některých sportovních disciplín, ať už jde o automobilové závody, tenis nebo fotbal. Mezi nejvýznamnější německé sportovce patří Steffi Graf, Boris Becker nebo Michael Schumacher. Fotbal je vůbec nejoblíbenějším německým sportem a každoročně se na zdejší stadiony vydávají miliony fanoušků z Německa i jiných zemí. Rozhodně je pro fotbalového fanouška zážitkem stanout na stadionu Bayern Mnichov. Německo je také zemí lyžování, můžete si přijet zalyžovat do oblíbených a velmi známých zimních středisek, jakými jsou například Allgau, Schwarzwald, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf.

Německo

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kromě sportovních událostí určitě stojí za to přijet do Německa na některý ze zdejších státních svátků a festivalů. Většinou se však různé svátky slaví v různých spolkových zemích odlišně. Jediný svátek, který je určen spolkovou vládou, je Den německé jednoty, který připadá na 3. Října. Společně se slaví i Velký pátek, Velikonoční pondělí, Nanebevstoupení Páně, letnice, Vánoční svátky, Nový rok a Svátek práce.

Velmi oblíbený je v Bavorsku říjnový Octoberfest, na nějž se sjíždí desetitisíce lidí z celého Německa i okolních zemí. Svátek piva je spojen také se zábavou, konzumací klobás a dalších pochutin typických pro Bavorsko.