Základní informace o Hamburku

Druhým největším městem Německa je Hamburk, kde najdete i největší německý přístav. Ve středověku patřil k hanzovním městům, která sdružovala významné přístavy a obchodní města v severním Německu, Pobaltí a okolí. Kromě obrovského přístavu zde najdete i jednu z největších německých univerzit, významné průmyslové podniky (zejména loděnice). Kromě všeho, co má co dočinění s lodní dopravou, se Hamburk pyšní i významnými památkami. Jednou z nich je například kostel sv. Michala, který je velmi známý a také hojně navštěvovaný.

Hamburk

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Za prohlídku také rozhodně stojí radnice a čtvrť červených luceren Sankt Pauli, kde najdete i proslavenou ulici Reeperbahn, na níž se můžete pobavit všemi možnými druhy zábavy. Každoročně se zde například koná velkolepá pouť Hamburger Dom. V centru města se můžete podívat do čtvrti Altstad, kde se nachází jezero, na němž si uprostřed velkoměsta můžete v klidu zarybařit nebo zajachtařit. Oblíbeným místem je také Dungeon, kde najdete skladiště přestavěné na Dům hrůzy, jezero Alster nebo hamburská Zoo.

Nejvyšší stavbou Hamburku je Televizní věž Heinricha Hertze. V Hamburku najdete i českou část přístavu, kterou má naše země pronajatu do roku 2028.

Mapa města