Základní informace o Berlíně

Berlín je hlavním a zároveň nejlidnatějším městem Německa a najdete tu vše, co můžete od metropole očekávat. Když sem přijedete, rozhodně je na co se dívat, co poznávat. Pokud sem vyrazíte na nákupy, čekají vás nákupní bulváry, například Unter den Linden nebo Friedrichstrasse, ale i alternativní scéna s grafity v Kreuzbergu. Ovšem ani ti, kteří se do Berlína vydají za památkami a historií, se nemusí obávat, že by v Berlíně nebylo co k vidění. Najdete zde velké množství honosných královských zámků a paláců, jako je třeba Charlottenburg. Zajímavým zážitkem je noční berlínský život, který pulsuje od večera až do samého rána, velmi oblíbená je v tomto ohledu Oranienburgestrasse, luxusní nákupní centra pak najdete v Galerii Lafayette a KaDeWe. Pokud při nakupování dáváte přednost spíše trhům (a ty berlínské jsou opravdu svébytné), rozhodně si nenechte ujít ty v německé metropoli.

Berlín

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Když už si budete chtít odpočinout od ruchu velkoměsta, udělejte to jako Berlíňané, kteří chodí relaxovat v jezerních částech města jako je Zehlendorf nebo Köpenick. Z každé části Berlína na vás dýchne jeho osobitost a také historie, která je více než rozmanitá. Berlín byl zprvu hlavním městem Pruského království, poté, co došlo ke sjednocení Německa, se stal jeho metropolí. Ve 20. letech minulého století byl oblíbeným místem, kde pulzoval život a energie, setkávalo se zde velké množství myslitelů, básníků a jiných umělců či vědců. Druhá světová válka jej však téměř kompletně zničila a ani po ní nebyl osud bývalé krásky Německa nijak příznivý.

Téměř po třicet let bylo město rozděleno zdí na západní a východní blok. Zničena byla v roce 1990. Dnes je Berlín vyhledávaným turistickým místem, koná se zde spousta akcí. Jednou z nejvýznamnějších je například Berlinale, filmový festival, na nějž se sjíždí filmové hvězdy z celého světa. Při procházce městem si určitě nenechte ujít Alexanderplatz, Oblíbenou berlínskou věž s restaurací, z níž je nádherný výhled na celé město, Berlínskou zeď, Holocaust Mahnmal, Braniborskou bránu nebo Ulici pod lipami (Unter den Linden).

Mapa města