Základní informace o Postupimi

Asi 25 km od Berlína se jihozápadním směrem nachází hlavní město Braniborska – Postupim. Jeho oficiální název je Postdam a na jeho území žije kolem 149 tisíc obyvatel. Město se rozkládá na březích řeky Havel.

Pokud se sem vydáte, rozhodně nebudete litovat. Postupim je známá nejen impozantními památkami, ale také svoji historií, která hraje v dějinách Německa významnou roli. Za návštěvu rozhodně stojí rokokový zámek Sanssouci, který sloužil coby letní sídlo Fridricha II. Zámek najdete v rozsáhlém parku, kde se objevuje i Nový palác a další menší stavby, mezi něž patří například čínská čajovna nebo zámek Charlottenhof.

Postupim

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Postupimi najdete také Braniborskou bránu, která se však svojí velikostí té berlínské nemůže rovnat. Navštívit zde můžete také Cacilienhof, kde se v minulosti konaly konference. V současnosti zde funguje muzeum. V Postupimi se můžete podívat i do klasicistního kostela svatého Mikuláše, kostela sv. Petra nebo do ruské čtvrti Alexandrowka, která je známá svým pravoslavným kostelem, dřevěnými stavbami a typickou ruskou mentalitou. Když vám vyjde čas, mrkněte se i do holandské čtvrti.

Zámek Sanssouci i zdejší zahrady byly v roce 1990 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Mapa města