Spolkový sněm (Německo - Berlín)

Poté, co se Berlín v roce 1871 stal hlavním městem sjednoceného Německa, sídlil německý parlament v ulici Leipziger Strasse, kterou najdete nedaleko Postdamer Platz. Dnes zde najdete budovu Bundesratu. Původní sídlo totiž nebylo dostatečně velké, takže se budova parlamentu musela přesunout do Říšského sněmu. Říšský sněm byl postaven v letech 1884 – 1894 a dnes zde sídlí dolní komora německého parlamentu Bundestag neboli Spolkový sněm.

Spolkový sněm

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Říšský sněm sloužil své funkci do roku 1933, kdy jej zničil požár, z jehož založení vinil Adolf Hitler Komunistickou stranu Německa. Pravdou však je, že jej s největší pravděpodobností založili nacisté. Znamenal však konec parlamentní demokracie. Budova byla rekonstruována během studené války, ale nesídlil zde parlament, protože legislativa Západního Německa měla své sídlo v Bonnu. Německo bylo sjednoceno v roce 1991, ale Bundestag začal opět zasedat v budově Říšského sněmu.

Zvláštností Říšského sněmu je jeho vzdušnost a prostornost, zajímavý je například Skleněný dóm. Každoročně navštíví Říšský sněm na tři miliony návštěvníků, pokud byste se sem chtěli podívat, je lepší zamluvit si průvodce předem.