Olympijský stadion (Německo - Berlín)

V Berlíně najdete největší sportovní stadion v celé zemi a není divu, že je jím právě olympijský stadion. Původně stál na jeho místě Německý stadion postavený u příležitosti Letních olympijských her v roce 1916. Protože však v ten rok Evropu sužovala první světová válka, hry se nekonaly. Německo však přesto pokračovalo ve výstavbě stadionu, který byl využíván k Mistrovství světa ve fotbale. Svého času byl stadion největší na světě, který pojal až tisíc návštěvníků. Když se rozhodlo, že Letní olympijské hry v roce budou v Berlíně, rozhodla se německá vláda německý stadion zrekonstruovat, dva roky nato se chopil moci Adolf Hitler, který olympiádu využil zejména k propagandistickým účelům.

Olympijský stadion

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Stadion tvoří komplex, který zahrnuje i Maifield nebo Waldbühne, kde se dodnes konají kulturní představení. Vystoupily zde například kapely Depeche Mode nebo Bon Jovi.

Součástí stadionu byla i věž se zvonem Glockentrum, která sice byla ve druhé světové válce zničena, ale dnes je postavena znovu a můžete se z ní kochat krásným výhledem, mimo jiné i na Postupim.

Dnes je Olympijský stadion domovem fotbalového týmu BSC Hertha Berlin.