Nakupování v Berlíně

Berlín je pro nákupy jako stvořený. Najdete zde hned několik obchodních center, butiky světoznámých značek, ale i trhy a obchůdky s rozmanitým a originálním zbožím, které jinde nekoupíte. KaDeWe neboli Kauhaus des Westens patří k největším obchodním domům v Evropě. Najdete jej v severozápadní části Schönebergu. Projít se můžete celkem sedm pater, přičemž zde najdete vše od zboží až po služby, které patří k těm luxusním. Velmi oblíbeným nákupním centrem je Lafayette Galerie, kterou najdete na nákupní zóně v ulici Friedrichstrasse. Galerie byla otevřena v roce 1996 a je zaměřena především na luxusní zboží a služby.

Berlín

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jestli nepatříte zrovna k milovníkům toho nejluxusnějšího zboží, ale preferujete spíše značky typu H&M, Mango, atd., podívejte se do Arkaden Postdamer Platz, kterou najdete na Postdamer Strasse. K nákupům je jako stvořené i berlínské hlavní nádraží, kde nakoupíte světové značky, které sice nepatří k nejluxusnějším, ale zase jsou mnohem dostupnější a mnoho lidí si právě na ně potrpí. Navíc si zde můžete sednout do některé z kaváren nebo fastfoodů. Za nákupy můžete vyrazit i do nákupních zón, vyhlášená je Friedrichstrasse, Kufrürstendamm, nebo okolí zábavního centra Hackescher Markt.

Pokud však chcete poznat i jinou část Berlína, určitě si nenechte ujít zdejší trhy, Každá čtvrť má svůj vlastní, který je ojedinělý. Většinou se zde prodává bižuterie, jídlo, květiny nebo látky. Samozřejmě má Berlín vzhledem k počtu tureckých přistěhovalců i turecký trh. Zde můžete koupit vskutku originální zboží, jako jsou ručně vyráběné tkaniny nebo bižuterie pocházející ze zemí Středního či Blízkého východu. Trh najdete ve čtvrti Kreuzberg. Oblíbený je také Kunstmarkt, což je jeden z nejznámějších bleších trhů ve městě. Nakoupit zde můžete stará CD, porcelán, starožitnosti, atd. Najdete jej v centru města, v ulici Strasse des 17.