Zajímavá místa ve Valencii

Mezi turistická lákadla patří např. Palacio de la Generalidad Valenciana, což je sídlo vlády a Ayuntamiento de Valencia, což je radnice. Obě budovy, jsou velice pěkné a určitě stojí za to, se na ně podívat. Patří k nejdůležitějším budovám ve Valencii v současné době. Jako asi každé španělské město, si i Valencie, potrpí na zelené parky a hezké květinové zátiší. Takový zážitek nám může nabídnout třeba Jardín del Turia, což je oblast dlouhá asi 6,5 km, dělící se na řadu parků.

Valencie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další přírodním skvostem je určitě 200 let stará botanická zahrada a královské zahrady. Asi největším turistickým lákadlem, ale zůstávají pláže. Podél nich se totiž táhne promenáda s mnoha obchůdky, které nabízejí, nejen suvenýry, ale i ovoce, zeleninu a různé španělské pochutiny. Dále je tady nespočet restaurací a barů, které jsou třešničkou na dortu valencijského nočního života. Na jihu Valencie je však přístav a to je důvod proč někteří milovníci čisté vody, odjíždějí k plážím za hranice města. V okolí jsou nejbližšími městy asi Alicante a Cartagena. Určitě stojí za návštěvu, protože vás jen utvrdí v tom, jak je španělská kultura originální a krásná.

Mezi další turistická lákadla patří určitě Korida, což je kruhová vysoká stavba (nejlépe asi přiblížitelná koloseu), v pravidelných termínech se zde pořádají býčí zápasy. Právě odsud je poté nejlepší se vydat přímo po jedné z uliček, plné kaváren a obchůdků, k Radničnímu náměstí (Plaza del Pais Valencia). Zde se odehrává ten pravý život, je to centrum města a všichni se zde setkávají. Jsou tu trhy a celé náměstí působí, jako magnet. Ať se vydáte jakoukoliv uličkou, vždy skončíte na náměstí. Radniční budova, která se na náměstí nachází, je sama o sobě velkým architektonickým skvostem, a vevnitř můžeme najít takové exponáty jako kupříkladu standartu, kterou držel v ruce Jaime I. Dobyvatel, když v roce 1238 osvobodil město od Arabů. Okolní budovy jsou ozdobeny cimbuřími, sochami a kapličkami.

Právě v tomto centru si můžete připadat třeba, jako v Itálii, je tady mnoho renesančních domů s okenicemi, bohužel některé z nich se před rok opravují, takže nejsou k vidění v celé své kráse. Tyto domy jsou však velice staré a proto vše působí, tak starobyle. Na místě, kde dnes stojí katedrála (Catedral), stával dříve římský chrám bohyně Diany, později mešita po znovudobytí El Cidem v roce 1095 křesťanský chrám.

Valencie

Hned vedle katedrály můžeme vidět chrám Virgen de los Desamparados Panny Marie Opuštěných, patronky města. Dále jsou zde převážně gotické stavby, třeba vojenské Palacio de la Generalita s dvěma věžemi Quart a Serrano. Určitě stojí také ke zhlédnutí burza hedvábí Lhotka. Dále má Valencie četné muzejní budovy, nejvíce známá je asi Ústav moderního umění (IVAM), kde můžeme vidět díla španělské avantgardy. A určitě stojí za návštěvu. Dalším takovým „chrámem“, pro obyvatele Valencie velmi důležitým místem, je monumentální fotbalový stadion, jehož tribuny pojmou až 50 000 diváků. Už jen to svědčí o tom, že Valencie si drží svou fotbalovou prestiž po celém světě.