Základní informace o Valencii

Valencie je španělské město, ležící na pobřeží Středozemního moře. Leží na cestě mezi městy Alicante a Castellón de la Plana, ve Valencijském zálivu. Je kapitálem španělského autonomního společenství Valencie a jeho provincie. Je třetím největším městem ve Španělsku, po Barceloně a Madridu. To zní dělá část průmyslové oblasti Costa del Azahar. Od Barcelony a Madridu se nachází asi 3 až 4 hodiny.

Valencie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Originálem je název města v Latině. A to sice Valentia, což znamená „síla“, či „srdnatost“. Kořeny těchto dvou výrazu, pochází z římského původu města, tyto vlastnosti se přisuzovali římským vojákům. Valencie se nachází poblíž ústí řeky Turia. Má od každého něco, to znamená, že zalíbení v tomto přímořském městě, může najít každý.

Pyšní se prosluněnými plážemi, rovinou posetou pomerančovníky, říčními údolími a borovými lesy v horách. Mimo přírodu, je zde velice specifický noční život, tradiční španělská kuchyně, skvostná architektura, bohatá historie a tento výčet můžeme zakončit třeba i světovým fotbalovým klubem.

Valencie má proměnlivé středomořské podnebí, s horkými suchými léty, mírnými vlhkými zimami a bouřlivými podzimy. Průměrná teplota ve Valencii je 18 stupňů. Deštivo je zde nejvíce na podzim.

Mapa města