Monasterio San Miguel (Španělsko - Valencie)

Bývalý klášter, dnes knihovna. Tato gigantická stavba bude určitě jedním z Vašich největších kulturních zážitků Valencie. Daleko od rušného centra města, na okraji Latinskoamerické čtvrti. Nachází se v přední části velkého mramorového náměstí s palmami, což je hlavně při červené záři zapadajícího slunce opravdu silný zážitek. Je to nádherný komplex postavený v renesančním stylu, a kostel, který se nachází přímo uprostřed s úžasným interiérem z barevného alabastru, je se svými 41 metry druhý nejvyšší ve Valencii.

Monasterio San Miguel

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Za normálních okolností máte možnost si budovu prohlédnout pouze z venku a projít nádvoří jižního křídla, ale když si zaplatíte prohlídku, můžete shlédnout i severní křídlo, kostel a kryptu. Klášter, tak jak ho známe, byl postaven v roce 1546 Fernandem Aragonským (jehož hrobka se nachází uvnitř) pro klášterní řád Santo Geronimo. Dříve na tomto místě stál menší klášter ze 13. století a ten byl zase postaven na ruinách maurské mešity z 11.století. Některé z těchto pozůstatků si můžete prohlédnout v severním křídle. Klášter byl funkční do roku 1879, kdy byl přeměněn na vězení. Během Francova režimu se z něj stala politická věznice.

Nyní budova slouží jako knihovna, ne ta kde si můžete knihy půjčit, ale jsou zde uchovávány a restaurovány cenné historické dokumenty. Otevřeno pro volný vstup je zde pondělí-sobota a prohlídky s průvodcem se konají v sobotu a neděli vždy od 12 a 13 hodin.