Základní informace o Málaze

Málaga leží na břehu Středozemního moře na samém jihu Španělska. Krásné město, typické pro Andalusii se rozkládá na Costa del Sol, neboli Pobřeží slunce. Pětisettisícová Malaga se řadí mezi deset největších měst Španělska, od severu země se však zdejší obyvatelé i klima naprosto liší. Velice patrné jsou zde hlavně pozůstatky maurských obyvatel. Kultura a budovy, které zde zanechali, patří k nejnavštěvovanějším v celém Španělsku.

Málaga

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Samotná Malaga leží pouze několik metrů nad mořem, z druhé strany ji však obklopují hory a dvě řeky, které pak vtékají do Středozemního moře. Nejzajímavější je ve městě určitě historické centrum a čtvrti jako El Perchel, La Trinidad a Langunillas. Určitě však stojí při dovolené za to prohlédnout si nejen samotné centrum města, ale i jeho okolí. Celodenním výletem, který byste však určitě neměli vynechat, je návštěva Granady s palácem Alhambra, pro ty, kdo mají rádi přírodu, stojí rozhodně za to výlet do hor.

Malaga je též známá slavnými rodáky, jakými byli Pablo Picasso nebo Antonio Banderas. Nejlepší cestou do Malagy je ta letecká, z Prahy sem létají přímé linky.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Málagy, letenky do Málagy i ubytování v Málaze.