Základní informace o Madridu

Madrid je hlavním městem Španělského království. Je též hlavním městem provincie Comunidad de Madrid a má přes 3 miliony obyvatel. Město se nachází přímo v srdci samotného Španělska i celého Pyrenejského poloostrova, což ovlivňuje také zdejší klima – kontinentální. Zimy jsou zde chladné až mrazivé s teplotami okolo nuly, léta naopak horká s teplotami okolo 25°C. V tomto městě si každý najde svoje, jsou tu stovky let staré budovy a paláce, dále mnoho muzeí, divadel, až po nejmodernější stavby a mrakodrapy. Z památek stojí určitě za to navštívit Královský palác (Palacio Real), jehož základy položil již roku 852 arabský emír Muhammad I.

Madrid

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Z muzeí je nejvýznamnější proslulé Museo del Prado. V této obrazárně můžete shlédnout obrazy malířů z celé Evropy. Z Madridských náměstí jsou nejznámějšími Plaza Mayor nebo Plaza de Espaňa. Milovníci sportu jistě ocení návštěvu sportovního stadionu Santiago Bernabéu, kde sídlí nejznámější klub fotbalového světa Real Madrid. Za odpočinkem je nejlépe vyrazit do parku Retiro (odpočinek), kde Španělé tráví mnoho ze svého volného času, naopak pokud byste chtěli zakusit trochu adrenalinovější podívané, můžete shlédnout býčí zápasy v aréně Plaza de Toros de Las Ventas.

Historické centrum Madridu je celkem dobře dostupné celé pěšky (do centra se téměř odkudkoli dostanete za 45 minut), ale lze využít například i metra, autobusů, nebo taxi. Z nejkrajnějších částí Madridu je však lepší cestovat příměstskými vlaky (tzv. Cercanías).

Mapa města