Památky Antonia Gaudího (Španělsko - Barcelona)

Když zavítáte do Barcelony, neujdete všudypřítomnému duchu jednoho z nejlepších architektů všech dob Antonia Gaudího. Sagrada Família – Chrám svaté rodiny – nemůžete minout. Je symbolem novověké Barcelony a patří k nejkrásnějším staveništím světa. Gaudí se stavbou, jenž lámala veškeré zažité konvence, začal v roce 1882, zatím však není dostavěna a nic nenasvědčuje tomu, že by se stavba chýlila ke konci. Určitě stojí za to chrám navštívit. Pokud se dostanete nahoru, čeká vás úžasný výhled. Už zvenčí je ale co obdivovat, každá část stavby je jiná.

Památky Antonia Gaudího

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Casa Milá je rohový dům z přelomu 19. a 20. století, který nelze přehlédnout. Zdobí jej komíny v podobě abstraktních zvonic, dračích hlav a rytířských helem. V roce 1984 byl připsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Casa Batlló patří k zřejmě nejfantasknějším Gaudího domům. Každý prvek zde představuje část přírody, střecha má připomínat šupinatý hřbet pravěkého ještěra.

Park Güell se nachází v kopci docela daleko od centra Barcelony. Vstupné je zdarma a celá lokalita je poseta Gaudího stavbami a uměleckými předměty. Rozhodně se zde je na co dívat. Groteskní podloubí se sloupy, vyhlídky či lavice lemující část areálu, která je vytvořena z keramických střepů, podnítí představivost. V centru se můžete podívat i do Gaudího muzea. V plné kráse je zde vidět architektova hlavní myšlenka – spojit architekturu a přírodu.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Barcelony, letenky do Barcelony i ubytování v Barceloně.