Jazyk v Barceloně

V Barceloně funguje MHD pod značkou TMB a zajišťuje ji metro, autobusy, tramvaje a příměstské vlaky. Metrem se přitom dostanete díky jeho rychlosti a velmi husté síti téměř všude. Někdy je ovšem těžší se v husté spleti linek zorientovat.

Barcelona

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Příměstské vlaky se jmenují FGC a od metra je skoro nerozeznáte. Navíc v centru jezdí stejně jako metro pod zemí. Dojedete s nimi však až do letovisek jako Malgrat de Mar, Pineda de Mar či kláštera Montserrat. Autobusy jezdí sice hodně často, ale také většinou ne podle jízdního řádu.

Pokud se chcete přesunovat mezi jednotlivými památkami rychle, můžete využít turistické autobusy, s nimiž objedete okružní jízdu městem. Vystupovat a nastupovat přitom můžete kdekoli u památek. Využít lze samozřejmě i taxíků, které poznáte podle černé barvy a sytě žlutých dveří, jsou však dražší a navíc se s taxikáři většinou anglicky nedomluvíte.

Pokud hodláte strávit nějaký čas přímo v Barceloně, je půjčení auta zbytečný přepych. Jestli však chcete cestovat po Katalánsku, je auto nesporně výhodou. Ceny za zapůjčení jsou asi pět tisíc korun za týden.

Jízdné se tady dělí na pásma. Podle toho, zda chcete cestovat v centru města, nebo i do okrajovějších částí. Vyplatí se však i jízdenka na deset jízd nebo vícedenní jízdenky. Jízdné se dá koupit on-line přímo na stránkách TMB nebo i přímo na místě ve žlutých automatech, které najdete u vstupu do zastávek metra, turistických informacích a dalších místech.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Barcelony, letenky do Barcelony i ubytování v Barceloně.