Městské části Barcelony

Barcelona je rozdělena do deseti okresů, z nichž každý má určité pravomoci týkající se infrastruktury v dané oblasti a dalších otázek. Patří k nim Sarriá, Les Corts, Sant Andreu de Palomar, Grácia, Sant Marti de Provençals, L´Hospitalet de Llobregat, Badalona, Sant Adriá de Besos, Montcada i Reixac a centrum.

Barcelona

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Sarriá


Spolu s Pedralbes tvoří nejbohatší čtvrti ve městě. Sarriá je místo, kde bydlet, je známkou luxusu, ačkoli v posledních letech se ceny bydlení v celé Barceloně natolik zvýšily, že je luxusem téměř všude. Najdeme zde opravdu výstavní luxusní domy postavené ve stylu moderního umění i historických architektonických stylů.

Les Corts


Pouze patnáct minut jízdy metrem z centra města leží městská část Les Corts, která je důležitým barcelonským finančním a obchodním centrem. Najdeme zde také mnoho restaurací a hotelů, od těch nejdražších až po levnější. Součástí Les Corts je i nákupní centrum, kde nakoupíte i luxusní oblečení. Kousek od Les Corts najdete Španělské náměstí a vychutnat si zábavu na Mont juic.

Sant Andreu de Palomar


Sant Andreu byla původně zemědělská komunita, která se postupně stala hlavní městskou průmyslovou a obchodní oblastí. Hlavním náměstím je Placa del Mercadal a kostel Sant Andreu del Palomar. V okrese jezdí vysokorychlostní vlaky. Jedná se o oblast, kde se mísí nejmodernější a inovativní část Barcelony se starou částí města. Jde o kouzelné místo s náměstími a úzkými uličkami, kde maloobchod a kulturní život nabízí pro návštěvníky všechny druhy zábavy.

Gracia


Severně od Eixample se nachází okres Gracia, který byl původně samostatnou vesnicí. V 19. století se však společně s Eixample připojil k Barceloně. Typické pro tuto část jsou křivolaké úzké uličky. Najdeme zde i několik živých náměstí, barů a restaurací. Rozhodně stojí za to navštívit tuto část například kvůli parku Güell, úžasný kout plný fantazijních staveb Antonia Gaudího.

Eixample


Název této části znamená v katalánštině rozšíření. Během 19. století zaznamenalo celé město průmyslovou revoluci a architekti naplánovali úhlopříčné ulice, aby oddělili starou část města od nové. Tyto změny jsou patrné právě v Eixample. Najdeme zde nejen drahé obchody, ale můžeme se kochat i uměním Antonia Gaudího.

Barcelona

Sant Marti de Provençals


Historie starého města Sant Marti de Provençals sahá až do roku 1052, kdy zde byla pole, venkovské domy a kostely. Malovali zde jedni z nejvýznamnějších malířů 19. století, jako Novell, Mir nebo Pichot. V 50. letech minulého století se zástavba rozšiřovala a stejně tak počet obyvatel.

Hospitalet de llobregat


Okres spadající do barcelonské aglomerace, leží na břehu řeky Llobregat. Žije tu přes 261 tisíc obyvatel, což z něj činí druhé největší katalánské město. Se svou hustotou zalidnění 20 962 obyvatel/km² se stalo městem s největší hustotou zalidnění v celém Španělsku. Ve městě najdeme pozůstatky z římské doby, které pochází z 2. století př. n. l., zajímavý je také kostel svaté Eulálie de Provençana, který pochází ze středověku.

Badalona


Asi 10 km od centra se nachází Badalona, kam můžete cestovat všemi městskými hromadnými dopravními prostředky.
Mezi nejznámější atrakce patří v Badaloně lihovar Anis del Moni, jehož výrobky jsou mezinárodně uznávané a likér je vyvážen po celém světě.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Barcelony, letenky do Barcelony i ubytování v Barceloně.