IrskoIrsko

Zábava v Irsku

Irsko je ideální zemí pro lidi, kteří si rádi užívají dovolenou aktivně. Země nabízí přes pět tisíc kilometrů dlouhé pobřeží, na čtrnáct tisíc kilometrů vodních toků a přes 4000 jezer. Irsko je skutečně rájem vodních sportů. Můžete se zde koupat, plachtit, surfovat nebo rybařit. Většinu sladkovodních ryb můžete lovit bez licence a zadarmo, totéž platí pro rybaření na moři. Nádherná je také projížďka lodí například po řece Shannon.

Irsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kolem poloostrova Dingle na jihozápadě ostrova je výborný terén pro cyklisty. Po celé republice si můžete kola vypůjčit. Je zde i mnoho tras pro pěší turistiku. Značení je vyvedeno pomocí žlutých šipek či obrázku kráčející postavy. Nejdelší z nich je Ulster Way, která měří přes 700 kilometrů. Zajímavé jsou také výlety do zdejších kopců Mourne Mountains.

Oblíbené je i jezdectví. V celé zemi je plno jezdeckých stájí, které nabízejí výuku jízdy, krátkodobé projížďky nebo několikadenní výlety na koních. Oblíbený je také výlet na koňském povoze. V zemi je na 300 golfových hřišť, na většinu z nich mají přístup i lidé, kteří nejsou členy.

Irsko

Nejoblíbenější formou zábavy je poslech tradiční hudby a posezení v místním pubu (hospoda) na sklenicí piva Guinness. Hudební zábavy v těchto hospodách začínají kolem deváté hodiny večer. V Irsku si samozřejmě můžete koupit bezpočet pohlednic a suvenýrů. Symbolem země je čtyřlístek, kříž ze slámy a skřítek Leprechuan v zelené kamizolce a klobouku.

V únoru probíhá v hlavním městě mezinárodní filmový festival. V březnu probíhají soutěže irského tance. V květnu probíhá v Killarney setkání potomků Keltů z Bretaně, Cornwallu, Walesu, Skotska a Irska. V červenci se koná umělecký festival Galway Arts Festival. V sprnu se koná nejdůležitější událost v turnajovém klání Dublin Horse Show. V říjnu se ve Wexfordu koná jazzový Wexford Opera Festival.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Irska, letenky do Irska i ubytování v Irsku.