IrskoIrsko

Kilkenny (Irsko)

Kilkenny je jedno z nejatraktivnějších irských měst. Město si zachovalo krásný středověký vzhled s okouzlujícími úzkými uličkami. Velmi zajímavé jsou středověké náhrobní desky. Ve středověku byl Kilkenny neoficiálním hlavním městem anglo-normanského Irska, sídlí zde totiž parlament. Krásné je také dominikánské Black Abbey, což je opatství nazvané podle mnišských černých hábitů.

Kilkenny

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

První hrad, který tu stál byl celý ze dřeva a byl postaven dobyvatelem Strongbowem. Dnešní hrad se pyšní čtyřmi věžemi. Hrad se tyčí nad řekou Nore jižně od centra města. Nejstarší části hradu pocházejí z roku 1192, ale v 17. a později i v 19. století byl hrad značně přestavěn. Můžete si zde prohlídnout sbírku portrétů rodu Butlerů a to v sále Long Picture Gallery. Ve sklepních prostorech je umělecká galerie, ve které jsou vystaveny díla moderních umělců.

Prohlídka hradu začíná ve sklepě, kde se dochovaly středověké základy a hradní sklepy. V pokojích je k vidění krásná, částečně dochovaná malba na stěnách. Do velkého sálu (zabírá celé křídlo a slouží jako obrazárna) v severním křídle hradu se schází po úchvatném negotickém schodišti, které je vytesané z pískovce.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Irska, letenky do Irska i ubytování v Irsku.