IrskoIrsko

Jídlo v Irsku

Irská kuchyně nepatří zrovna mezi ty nejvyhlášenější, ale přesto nabízí světoznámé speciality. Základem irské kuchyně jsou brambory a ostatní zelenina, obzvláště zelí, kapusta a cibule, dále skopové, jehněčí a hovězí maso, ryby a mořské plody. Po celé zemi je také velké množství indických, čínských, francouzských, italských a všech možných druhů restaurací.

Irsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi nejtypičtější irská jídla patří Irish stew (guláš z jehněčího masa, s omáčkou a zeleninou), Cocannon (vařené brambory s kapustou a česnekem), Champ (bramborová kaše s mladou cibulkou), Boxty (bramborové placky), Coddle (vařené brambory, slanina, klobása, cibule), Shepherd´s pie (masový nákyp zapečený s bramborovou kaší), Barm brack (sladký kvasnicový chléb se sušeným ovocem a aromatickým kořením).

Co se týče pití, tak mezi v Irsku nejoblíbenější a také světově známé patří černé pivo Guinness, Baileys (krémový sladký likér) nebo irská whisky, která se třikrát destiluje a je tak jemnější, navíc zraje nejméně tři roky v dubových sudech.

Irsko

Tradiční irskou kávou je horká káva s irskou whisky, cukrem a smetanou. Irsko je na vrcholu žebříčku EU v pití mléka. Irové jsou také velkým milovníkem čaje.

Velmi zajímavá je Irská snídaně, která občas bývá až neuvěřitelně vydatná. Nejčastěji se skládá z kukuřičných lupínků, ovesné kaše nebo müsli, typickou snídani představují také vařená vejce s plátky slaniny, jelita, jitrnice a párky. K tomu se většinou pije džus, káva nebo čaj s mlékem.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Irska, letenky do Irska i ubytování v Irsku.