IrskoIrsko

Killarney national park (Irsko)

Tento irský národní park přenechal republice majitel sídla Muckross House v roce 1932. Jeho rozloha činí 10 289 hektarů. Původní jádro mělo rozlohu asi jen 4 300 hektarů, později k němu byla přidávána okolní krajina včetně Kockreer, Ross Island, Innisfallen, oblast Glen, Ullauns a Poulagower.

Killarney national park

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Celý park si můžete projít pěšky, nebo projet na kole. Tento národní park si získává popularitu zejména svým přírodním bohatstvím, kam patří jezera, řeky, vodopády, rašeliniště, dubové lesy a pohoří Mangerton, Torc, Shehy a Purple. Jsou zde také historické budovy, trosky hradů a opatství.

Mezi hlavní turistické cíle patří Killarneyská jezera, která zahrnují jezera Upper Lake, Muckross Lake, Lough Leane. Všechny společně se nachází v místě zvaném Meeting of the Waters. Zajímavou památkou je Ross Castle, který byl posledním irským hradem, jež dobyla Cromwellova armáda. Od tohoto hradu vyplouvají lodě na ostrůvek Inishfallen Island, jsou zde ruiny opatství z roku 600 n. l. Je zde také Muckross House, což je viktoriánská vila postavená roku 1843, kde je muzeum zaměřené na historii jihozápadního Irska a centrum uměleckých řemesel. V blízkosti jsou také ruiny františkánského opatství z roku 1448, Muckross Abbey. Okouzlující je 18 metrů vysoký vodopád Torc Waterfall, poblíž něho se nachází vyhlídka Ladies View, kde se můžete pokochat výhledem na park.

Do parku je vstup zdarma platí se pouze za některé objekty uvnitř parku.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Irska, letenky do Irska i ubytování v Irsku.