Belgie - BruselBelgie

Muzeum komiksového umění (Belgie - Brusel)

Bruselsky Centre Belge de la Bande Dessinée, nebo také cébébédé. Muzeum vzdává hold belgickým i zahraničním komiksovým tvůrcům. Sbírky jsou umístěny na třech podlažích v secesní budově, navržené Victorem Hortem. Budova muzea byla postavena mezi lety 1903-1906 a původně měla sloužit jako tovární sklad. Objekt zachránila před demolicí francouzská kulturní komise. Od roku 1989 slouží jako komiksové muzeum. Budova je poseta krásnými secesními prvky. Vstupní hala je vzdušný prostor, který vyniká vitrážemi a prvky z kovaného železa. Nacházejí se zde také nákresy budovy.

Muzeum komiksového umění

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi nejoblíbenější stálé expozice patří výstavka věnovaná největším komiksovým hrdinům, například Tintinovi nebo Šmoulům. Je zde na 6000 originálních ilustrací, které jsou pravidelně obměňovány. Muzeum pravidelně pořádá výstavy. Zajímavostí je série autentických komiksových scén, která umožňuje dětem vstup do světa jejich oblíbených komiksových postaviček.

V budově je také knihovna, která plní funkci vzdělávacího centra pro studenty umění. Knihovní sbírka zahrnuje stovky starých komiksových skriptů, biografie autorů, komiksové romány a fotografie. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Bruselu, letenky do Bruselu i ubytování v Bruselu.