Belgie - BruselBelgie

Doprava v Bruselu

Do Bruselu se můžete dostat všemi možnými druhy dopravy. Město se může pochlubit vynikajícím a efektivním leteckým, železničním i silničním spojením. Město má také svůj vlastní přístav. České aerolinie lítají do Bruselu denně a let trvá asi hodinu a čtvrt. Bruselská národní letiště leží asi 14 kilometrů severovýchodně od centra. Z letiště se do centra nejrychleji dostanete železničním expresem. Před příletovou halou je také stanoviště taxikářů. Brusel leží v srdci vysokorychlostní železniční sítě. Vysokorychlostní vlaky jezdí do Bruselu z Londýna, Paříže, Amsterdamu a Německa a co se týče délky jízdy, je srovnatelná s leteckou přepravou.

Brusel

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pokud se rozhodnete přicestovat do Bruselu autobusem nebo autem, připravte se na to, že cesta vám bude trvat více než patnáct hodin.

Brusel má propracovaný systém veřejné dopravy. Podnik, který provozuje autobusy, tramvaje i metro se jmenuje STIB/MIVB. Jednohodinová jednoduchá jízdenka stojí 1,40 €. Tyto jízdenky si můžete zakoupit i přímo v autobusech (50 linek) a tramvajích (18 linek) a pak si je musíte označit v oranžovém strojku. Pokud přestupujete do jiného dopravního prostředku, je nutné jízdenku znovu označit.

Bruselské metro má čtyři linky a celkem 60 stanic, všechny vedou pod zemí. Po regionu Brusel se můžete také pohybovat vlakem, je tu celkem 29 železničních stanic, které všechny navazují na autobusy, tramvaje nebo metro. Využít tu můžete také služeb taxikářů, ale ty se řadí mezi nejdražší v Evropě.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Bruselu, letenky do Bruselu i ubytování v Bruselu.