Belgie - BruselBelgie

Městské části Bruselu

Mezi Bruselské městské části patří: Laken, Haren Ganshoren, Sint-Lambrechts-Woluwe, Elsene, Vorst, Oudergen. Město se ale nejčastěji dělí na Dolní město, Horní město a Velký Brusel. Dolní město je starobylým srdcem Bruselu. Přímo zde se nalézala původní osada, většina ulic v této části pochází z dob středověku až do 18. století. Nachází se zde slavné náměstí Grand Place, kde se můžete pokochat krásnými cechovními domy. Stojí tu také městská radnice Hotel de Ville, ze které se tyči 96 metrová věž. V budově je také svatební síň, která se nese v duchu neogotiky, a konají se zde občanské sňatky. Na náměstí je také slavný čůrající chlapeček Manneken Pis.

Brusel

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další zajímavou budovou, která se nachází v Dolním městě je La Bourse. Tato bruselská burza vévodí stejnojmennému náměstí a to už od roku 1873. Loutkovou scénu najdete v Theatre Marionettes de Toone. Uvádějí se zde klasické hry v několika jazycích. Na území Dolního města se také nachází nejdelší, pro dopravu uzavřená, obchodní ulice v celém městě, Rue Neuve.

V Horním městě najdete plno gotických kostelů novodobou architekturu a zajímavá muzea. Nachází se zde také Park de Bruxelles a Place Royal. V této části města se také nachází Musées Royaux des Beaux-Arts (Musées d´art ancien a Musées d´art moderne), které jsou předními uměleckými muzei v Bruselu. Jsou zde vystaveny exponáty z 15. až 19. století. Mezi zajímavé kostely v této části patří například úchvatný Notre Dame du Sablon. Kostel je jedním z nejkrásnějších dochovaných příkladů brabantské gotiky v celém hlavním městě.

Na ploše větší než chrám sv. Petra v Římě se rozkládá Palais de Justice, který lze vidět z každého místa ve městě. V této části města také stojí Katedrála St. Michel et Gudulu. Katedrála je zasvěcena svatému Michaelovi a svaté Gudule, kteří jsou zároveň patrony města.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Bruselu, letenky do Bruselu i ubytování v Bruselu.