Belgie - AntverpyBelgie

Základní informace o Antverpách

Antverpy leží na východním břehu řeky Šeldy. Jsou druhým největším belgickým městem a nejvýznamnější městem vlámsky hovořící části Belgie. Žije zde půl milionů lidí. Antverpy jsou centrem mezinárodního obchodu s diamanty. Jsou zde skvostné historické domy a několik kvalitních muzeí. Jsou tu ale také výborné restaurace, rušné noční kluby a bary.

Hlavní náměstí města se jmenuje Grote Markt. Nachází se na něm radnice se zdobeným štítem, pocházejících z roku 1565. Na severní straně náměstí je řada cechovních domů, které jsou dekorované zlacenými postavami. Nejvyšší z nich je dům lučištníků č. 7. Uprostřed náměstí se nachází Brabova kašna a je jednou z hlavních dominant města.

Antverpy

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Největší a nejimpozantnější sbírku výtvarného umění ve městě je Museum voor Schone Kunsten. Muzeum sídlí v obrovské neoklasické budově. Muzeum se rozkládá na dvou podlažích. V prvním patře se nacházejí díla vlámských starých mistrů. V přízemí se nachází umění 19. a 20. století. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou.

Mapa města