Hollywood (USA - Los Angeles)

Hollywood city se nachází v Los Angeles rozkládající se severozápadně od Downtownu. Kvůli své proslulosti a kulturní identitě je slovo „Hollywood“ často používáno jako označení amerického filmového a televizního průmyslu. Ačkoli je dnes většina filmového průmyslu rozmístěna v okolních oblastech jako jsou Burbank a Westside, podpůrné a technické služby (jako filmový střih, filmové efekty, postprodukce, osvětlovači) zůstávají v Hollywoodu.

Hollywood

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mnoho historických kin v Hollywoodu je místem konání hlavních filmových premiér a hostí udělování cen Akademie filmového umění a věd Oscar. Tato čtvrť je také oblíbeným cílem turistů, centrem nočního života a nachází se zde Hollywoodský chodník slávy.

Dnes nemá Hollywood žádnou oficiální hranici (neboť Los Angeles nemá oficiální čtvrti). Na severozápadním okraji Fairfax Avenue a Melrose Avenue je umístěna značka upozorňující, že vcházíte do Hollywoodu. Dá se říci, že jeho jižní hranice vede podél Melrose Avenue od Vermont Avenue západně po Fairfax Avenue. Většina kopců mezi Laurel Canyon a Griffith Park patří do Hollywoodu.

Obchodní, kulturní a dopravní centrum Hollywoodu se nachází v oblasti kde La Brea Avenue, Highland Avenue, Cahuenga Boulevard a Vine Street protínají Hollywood Boulevard a Sunset Boulevard. Hollywood má přibližně 300 000 obyvatel. Jako čtvrť Los Angeles nemá Hollywood vlastní správu. Pro slavnostní příležitosti má však jmenovaného úředníka, který je „čestným starostou“.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Los Angeles i ubytování v Los Angeles.