Základní informace o Švédsku

Perla severských zemí. Zelené království, které je na severu plné sněhu a ledu. Přesně takové je Švédsko, země, která stojí možná tak trochu v pozadí turistického ruchu, protože mnoho lidí jezdí rybařit do sousedního Norska. Švédsko však rozhodně je zemí, která má co nabídnout. Nádherná příroda, čistý vzduch, zajímaví lidé a města s bohatou historií. Najdete zde obrovské množství památek pamatujících Vikingy, skanzeny, na severu pak Laponce. Mísí se zde severská kultura s evropskou a celá země má jedinečné kouzlo, kterému propadají návštěvníci z celého světa.

Švédsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ať už se rozhodnete chvíle ve Švédsku strávit na severu nebo jižněji, všude je na co se dívat. A pokud by vás už omrzely pamětihodnosti a unikátní stavby nebo vikingská pohřebiště, můžete se vypravit do některého zde zdejších četných přírodních parků, které jsou opravdu jedinečné. Na dalekém severu bývá velmi oblíbený výlet za polárním dnem, půlnočním sluncem nebo polární září. Jedná se o unikátní přírodní úkazy, na něž lidé, co je spatří, nikdy nezapomenou.

Také města jsou ve Švédsku nádherná, často starobylá, s ukázkou toho, jak zde lidé žili dřív. Nemusíte mít strach ani, že se nedomluvíte, téměř všichni obyvatelé země ovládají angličtinu. Dokonce i ti, u kterých byste to nečekali.

Mapa země