Švédsko - UppsalaŠvédsko

Základní informace o Uppsale

Necelých 70km od Stockholmu leží čtvrté největší město Švédska – Uppsala. Žije zde kolem 128 tisíc obyvatel a její význam spočívá zejména v historii a univerzitnímu vzdělání. Uppsala je nejen nádherným městem plným parků a historických budov. Známá je, i coby univerzitní město a také sídlo arcibiskupa. Pokud se sem vydáte, určitě vás uchvátí nejen svoji strukturou, ale také památkami a atmosférou. Sídlí zde nejstarší severoevropská univerzita, na níž studovalo mnoho známých vědců a umělců. Byla založena v roce 1477. Mezi absolventy najdete například Carla von Linné, Anderse Celsia nebo Ingmara Bergmana.

Uppsala

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Při procházce městem narazíte na známou katedrálu Domkyrkan, která byla postavena ve 13. století v gotickém slohu. Její výška přesahuje 118 metrů a jsou zde pohřbeny takové osobnosti jako Gustav Vasa, Carl von Linné nebo svatý Erik. Nedaleko ní se nachází univerzitní budova, vystavěna v renesančním stylu.

Za zmínku stojí i zdejší hrad Uppsala Slott, pocházející ze 16. století, který nechal vybudovat Gustav Vasa a univerzitní knihovna, v níž je jedním z exponátů i tzv. Stříbrná bible. Známá je Uppsala také tím, že zde najdete pozůstatky pohanského chrámu a několika pohřebišť z vikingského období. Tyto památky najdete ve městské části Gamla Uppsala.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Uppsaly, letenky do Uppsaly i ubytování v Uppsale.