Švédsko - StockholmŠvédsko

Základní informace o Stockholmu

Hlavním městem Švédského království je Stockholm. Město, které rozhodně stojí za to navštívit. Rozkládá se na břehu Baltského moře a zajímavostí bezesporu je to, že leží na čtrnácti ostrovech, které jsou vzájemně propojeny mosty. Proto se také Stockholmu říká Benátky Severu. Všude, kam přijdete, vás čekají vodní kanály, které městu dodávají romantickou atmosféru. Navíc se můžete kochat nejen přístavem, ale i pohledem na moře.

Stockholm

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Stockholm je město, které se může pyšnit nádhernou architekturou, zajímavou historií a atmosférou, kterou jen tak někde nenajdete. Působí až magicky a kouzelně. Najdete zde jak staré čtvrti – Gamla Stan, tak i novodobé stavby, například halu Globen, která se stala dějištěm Mistrovství světa v hokeji. Město je také plné divadel, muzeí a galerií, jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších je Vasovo muzeum, kde uvidíte loď ze 17. století. Ostrov Djungården je také oblíbeným místem, kam se soustředí turistický ruch. Najdete zde skanzen, který byl prvním muzeem pod širým nebem na celém světě. Rekonstruuje se zde každodenní život lidí, kteří ve Švédsku žili v minulých stoletích i s autentickými ukázkami.

Stockholm je živým městem plným ruchu, ale pokud byste si chtěli užít i klidu, rozhodně se máte kam uchýlit. Buď můžete zajít do nějakého z četných parků nebo na břeh moře, posedět si například přímo proti nádherné stavbě radnice a pozorovat ruch lodí. Po švédské metropoli se můžete pohybovat metrem, autobusy, nebo pozemní dráhou. Městská hromadná doprava vede několik desítek kilometrů za město.

Mapa města