Doprava v Madridu

V hlavním městě Španělska můžete cestovat několika způsoby – metrem, autobusem, vlakem, taxíkem, autem či pěšky. Doprava je v Madridu velmi rozvinutá, zajišťuje ji víc než 150 autobusových linek, rozsáhlý je i systém železnice a metra. Hlavním dopravním uzlem je v Madridu je Puerta del Sol.

Madrid

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Metrem se v podstatě dostanete kamkoli a nejlépe. Dostanete se jím do centra i vzdálenějších částí města, ačkoli má víc linek než to pražské, celkem deset, bez problémů se v nich vyznáte. I tady se dají zakoupit zvýhodněné jízdenky, díky nimž můžete po Madridu cestovat třeba několik dní beztoho, že byste si museli u každého přestupu kupovat jízdenku. Metro je v provozu od šesti hodin od rána do půl druhé v noci. Jezdí každé tři minuty.

Cestovat můžete také vlakem či autobusem, pro něž platí stejné tarify jako v metru. I tady platí, že si můžete zakoupit jízdenku, která vás opravňuje k jízdám všech prostředků MHD. Autobusové linky zprostředkovává EMT, fungují zde i noční spoje, a to od půl dvanácté v noci do šesti hodin ráno. Železniční systém má jedenáct linek a poskytuje spojení mezi stanicemi Chamartín a Atocha. Pomocí vlaku se dostanete k Toledu i El Escorialu.

Ve městě si můžete vzít i taxi, které poznáte poměrně snadno – auta mají bílou barvu s červeným a zeleným světlem na střeše. Nebo si půjčit auto, je to však poměrně drahé. Navíc se turistům moc nedoporučuje cestovat po metropoli autem, a to kvůli rozbitým silnicím i agresivním řidičům. Ačkoli je Madrid metropolí, která čítá více než tři miliony obyvatel, pohodlně se v centru kamkoli dostanete pěšky.