Základní informace o Rakousku

Rakousko je vnitrozemský stát, který rozlohou odpovídá zhruba rozloze České republiky. Z geografického pohledu Rakousku jednoznačně dominují Alpy (zabírají 62% země), ale je tu také mnoho nížin. Celých 39% země je pokryto lesy. Přes 20% plochy země tvoří chráněnou krajinnou oblast. Rakousko sousedí s osmi zeměmi. Nejvyšší horou je Grossglockner (3798 m). Největšími řekami jsou Dunaj a Inn.

Největším jezerem je to v Bugenlandsku, Neziderské. Rakousko velmi dbá o své životní prostředí. Soustřeďují se zde na alternativní zdroje energie. Recyklace je zde povinná ze zákona a rostliny a zvířata jsou chráněni v největším evropském národním parku Vysoké Taury.

Rakousko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Žije zde něco málo přes osm miliónů obyvatel, z toho téměř dva milióny žijí v hlavním městě, Vídni. Asi 75% obyvatel jsou římští katolíci a církve má v zemi velký vliv. Nepřehlédnutelným znakem rakouské krajiny jsou tak kříže a mariánské sochy a to zejména v horských vesnicích. Rakousko je demokratickou republikou. Země je spolková republika, tvořená devíti historickými spolkovými zeměmi: Burgenlandsko, Korutany, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Salcbursko, Štýrsko, Tyrolsko, Vídeň a Vorarlbersko. Každá ze zemí má svou vládu, v jejímž čele stojí hejtman. V současné době je rakouským spolkovým prezidentem Heinz Fischer. Země je členem Evropské unie a platí se zde eury.

Země velmi prosperuje z turismu a patří k nejoblíbenějším Evropským destinacím. Můžete se zde kochat jak historickými památkami a malebnými horskými vesničkami, tak i krásnou neposkvrněnou přírodou s pověstnými průzračnými řekami. Velká část turistů sem míří také samozřejmě za lyžováním do Alp. Příjemně strávený den Vám můžeme slíbit, i pokud zamíříte do některého lázeňského centra (Bad), kterých je v Rakousku požehnaně.

Mapa země