Švédsko - StockholmŠvédsko

Radnice (Švédsko - Stockholm)

Na ostrově Kungshomen, respektive na jeho výběžku nemůžete přehlédnout stockholmskou radnici. Z její 106 metrů vysoké věže je nádherný výhled na město. Budova radnice byla postavena v letech 1911-1923 z červených cihel a nese punc národně romantické architektury. Je vystavěna kolem dvou čtvercových ploch – Borgargarden a Modrého sálu.

Radnice

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Právě Modrý sál rozhodně stojí za zhlédnutí. Konají se zde největší banketní akce, sedět zde může až 1200 hostů. Barva sálu však oproti názvu modrá není. Na poslední chvíli se totiž architekt rozhodl původně zamýšlenou modrou barvu na stěnách změnit a ponechat je v přirozené, červené barvě. Rozhodně největší akcí, která se zde koná, je udílení Nobelových cen, které probíhá každoročně, 10. prosince.

Za návštěvu určitě stojí i Zlatý sál, kde každého zaujmou hlavně mozaiky od Einara Forsetha. Jsou vytvořeny z více než osmnácti milionů skleněných a zlatých částeček, které zobrazují portréty významných osob z kultury a historie, ale i historické události švédských dějin.