Zábava ve Španělsku

Pokud jste v nějakém větším městě, velkým kulturním zážitkem je návštěva opery, Španěly tolik oblíbené. Největší opery najdete v Madridu, Barceloně a Seville. Jestliže neholdujete přímo opeře, stačí zajít do kina na film nějakého slavného režiséra, kterých má Španělsko hned několik (např. Pedro Almodóvar, Luis Buňuel, Alejandro Amenábar a další). Dalším lákadlem je určitě španělský fotbal. Španělé se mohou pyšnit fotbalovými týmy patřícími mezi světovou špičku. Atmosféra na přeplněných stadiónech je zde přímo fenomenální. Zrovna tak přeplněný stadion můžete zažít při pozorování býčích zápasů, které jsou v dnešní době opět velmi oblíbené. Co se týká nočního života, ten začíná obvykle po večeři okolo 22. hodiny, kdy se obyčejně jde někam do baru, a poté okolo půlnoci se teprve začínají plnit diskotéky. Zde vře bujará zábava až do pozdních ranních hodin. Nejvyhlášenější nočním životem jsou Barcelona a ostrovy Ibiza a Mallorca.

Španělsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Když budete mít štěstí, nebo si dobře naplánujete cestu, můžete si užít atmosféru nějaké fiesty. Fiestas jsou svátky spojené s různými trhy, bujarými oslavami, ohňostrojem, hudbou a průvodním karnevalem, který je opravdu nevšedním zážitkem.

V neposlední řadě si můžete samozřejmě užívat rozmanité zábavy u moře, ať už se jedná o potápění, šnorchlování, windsurfing, plážový volleyball či všelijaké vodní atrakce. Obecně lze říci, že Španělé si užívají velmi rádi, a věnují dost času zábavě. Známé motto „maňana“ (tedy „co můžeš, odlož na zítřek“) zde určitě najde své uplatnění.