Základní informace o Bosně a Hercegovině

Bosna a Hercegovina se nachází na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Sousedí s Chorvatskem, Srbskem a Černou Horou. Stát má malý přístup k Jaderskému moři, délka pobřeží je 24,5 km. Ovšem i přesto letovisko Neum nabízí teplé sluneční počasí, v příjemném moderním prostředí s malebnými plážemi a skvělou středomořskou kuchyní.

Bosna a Hercegovina jsou zajímavé především z hlediska architektury a historie. Mísí se zde islámská a pravoslavná kultura. Bosna a Hercegovina má pochmurnou a tragickou nedávnou historii, v dnešní době je to již stát moderní doby. Válka již utichla a BaH je připravena odkrýt nám své krásy a tajemství.

Bosna a Hercegovina

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bosenskohercegovinská města ukrývají mnoho historických a náboženských památek, centra kultury a zábavy. Jsou rozesetá po celé zemi, některé mají jizvy z válek, ale i přesto větší města jako Sarajevo, Mostar, Banja Luka, Tuzla a Bihać dokáží uspokojit i náročného turisty. Hotely a restaurace ve městech jsou moderně vybaveny, lidé jsou milí a pro každého turistu mají náruč otevřenou. Pokud toužíte po plážích a moři, vydejte se na jih do letoviska Neum.

Pokud nejste příznivci přeplněných mořských a kulturních středisek, BaH je ideální zemí pro Vás. BaH jsou krásném přírodní scenérie v okolí řek a říček, krasové jeskyně, města s monumentálními náboženskými stavbami a historickými centry měst. V horských oblastech jsou velmi populární zimní sporty a nordic walking. Seznamte se s kulturou dosud moc turisticky neprobádaného státu a s přátelským přijetím místních obyvatel.

Mapa země