Doprava na Gibraltaru

Pokud se na Gibraltar vydáte autobusem nebo autem, zůstanete s největší pravděpodobností v posledním španělském městečku před Gibraltarem – La Línee. Autobusy dál nejezdí a auto je také lepší a hlavně levnější nechat právě tam. Cestou na Gibraltar totiž musíte projít celnicí a prohlídky není nic příjemného, takže se doporučuje nechat auto v La Línee. Ostatně, celý areál je tak malý, že by se autem snad ani projet nevyplatil.

Gibraltar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na Gibraltar se dostanete přímou cestou z La Línea a letiště. Pokud právě nebude vzlétat nebo usedat letadlo, nebude přechod mezi městy uzavřen. Hned za hranicí vás čeká velké množství stanovišť taxíků, autobusů a nejrůznějších lidí, kteří vám budou nabízet cestu na skálu Upper Rock.

Nejpohodlněji se po městě (pokud nechcete cestovat pěšky) dostanete všude autobusem. Lístek stojí necelou libru a dostanete se opravdu všude. Doporučuji však vydat se po městě pěšky. Nejen, že si pořádně prohlédnete tu raritu, že jste pár metrů od Španělska a jezdí se vlevo, všude jsou anglické nápisy a vlajky, ale navíc opravdu nasajete atmosféru britsko-španělské komunity, kterou jinde nezažijete.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Gibraltaru i ubytování na Gibraltaru.