Základní informace o Gibraltaru

Na samém jihu evropského kontinentu leží téměř až legendární území – Gibraltar. Patří k posledním koloniím na světě, jinde v Evropě nic podobného nenajdeme. Náleží totiž Velké Británii, přestože jej obklopuje kromě Středozemního moře a Atlantského oceánu španělské území. Na Gibraltaru, který je velmi důležitým strategickým bodem, se najednou ocitnete jako v jiném světě, protože ze Španělska se opravdu najednou dostanete do Velké Británie. Nechybí červené hydranty či telefonní budky, anglické nápisy na silnicích, vlajky a platí se v librách.

Gibraltar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Gibraltar je území plné rarit. Už jen samotný příjezd sem je zajímavý. Dostanete se totiž jen do města La Línea, které leží přesně na hranicích s Gibraltarem. Pak se musíte dostat přes celnici, přechod přitom leží přímo na mezinárodním letišti, takže když vzlétají nebo přistávají letadla, je prostor uzavřen. Raritou je samozřejmě i to, že zde téměř nepoznáte, alespoň ne podle jazyka, kdo je Španěl a kdo Brit. Většinou zde totiž lidé mluví oběma jazyky. Jednou z nejzajímavějších věcí je pak samozřejmě Upper Rock nebo také Gibraltar Rock. Obří vápencový útvar vlastně tvoří většinu celého území Gibraltaru. A žijí zde opice.

Turisté se sem často vydávají nejen kvůli zajímavému prostředí, ale také kvůli nákupům cigaret, alkoholu, elektroniky a dalšímu zboží, za nějž se zde neplatí DPH. Na Gibraltar se kromě autobusů, které jezdí do La Líney, dostanete i letadlem, ale přímé linky létají pouze z Velké Británie.

Mapa země

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Gibraltaru i ubytování na Gibraltaru.