Základní informace o Ženevě

Ženeva je jedno z nejkosmopolitnějších měst Švýcarska. Město na jihovýchodě přiléhá k Ženevskému jezeru. Je to třetí největší město v zemi a žije zde asi 400 tisíc obyvatel.

První obchodní osadu zde vybudovali Římané a podíval se sem i sám Ceasar. V 16. století se město stalo centrem Kalvínových reforem a městem reformace. Po skončení napoleonských válek se ženevský kanton připojil ke zbytku Švýcarska. V roce 1864 zde byl založen Mezinárodní (prostřednictvím zástupců šestnácti zemí) výbor pro pomoc raněným (dnes Mezinárodní výbor Červeného kříže).

Ženeva

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Staré město se nachází jižně od řeky Rhony. Střed města je tvořen náměstím Place de Bourg-de-Four. Měšťanské domy, lemující náměstí, pocházejí ze 16. století. Na náměstí se nachází katedrála St. Pierre, jenž se může pochlubit šestitunovým zvonem Clémence z roku 1407. V uměleckém a historickém muzeu najdete většinu archeologických vykopávek uskutečněných na území města. Ve městě se také nachází budova Staré zbrojnice, kde jsou ještě dnes kanony na obranu města. Na náměstí Palce du Bourg de Four stojí od roku 1707 Justiční palác. Z okraje Starého města se po schodech dostanete do parku Promenade des Bastions, kterému vévodí univerzita. V parku je také Památník reformace.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Ženevy i ubytování v Ženevě.