Základní informace o Curychu

Největší švýcarské město leží 90 km od Vaduzu u stejnojmenného jezera, po kterém se můžete svézt vyhlídkovou lodí. Řeka Limmat dělí staré centrum na dvě části, na Menší město, jehož nejvyšším místem je Lindenhof a uvidíte z něj na východní část – Větší město.

Kostely jsou většinou protestantské. Nejstarší farní kostel města - kostel Sv. Petra má jeden z největších ciferníků v Evropě s průměrem 8,7 metru.

Curych

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nenechte si ujít gotickou baziliku s románským chórem Fraumünster se sklomalbami od Marka Chagalla a Alberta Giacomettiho a chrám Grossmünster se sochou zakladatele řádu Karla Velikého na jižní straně věže. Interiér a křížová chodba jsou románské, kopule jsou až z roku 1787. Věž je přístupná a poskytne Vám nádherný výhled na celý Zürich a okolí. Na náměstí Starého města Münsterhof stojí krásné cechovní domy Zur Waag a Zur Meise.

Curych má samozřejmě řadu muzeí, ve Švýcarském zemském muzeu na Vás čekají sbírky zaměřené na dějiny a kulturu země, ale i proslavené sklomalby, sbírka zbraní i středověké církevní umění.

Pokud se chcete podívat do obchodů, zajděte na Bahnhofstrasse, třídu dlouhou více než kilometr vytvořenou po vzoru francouzských bulvárů, posetou elegantními přepychovými obchody. Místo patří k nejdražší nákupní zóně v Evropě.
Pro odpočinek lze zvolit procházku po krásné jezerní kolonádě, některý z mnoha parků nebo botanickou či čínskou zahradu.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Curychu i ubytování v Curychu.