Moldavsko - KišiněvMoldavsko

Základní informace o Kišiněvu

Hlavní město Moldavska, nazývané též Věčně zelené město, je zároveň i největší v celé zemi. Název pochází od slova Chisinau, rumunsky „chisla Noua“, které znamená jaro na rohu. Tvoří politické, administrativní, hospodářské a kulturní centrum celé země. Kišiněv má svůj vlastní znak a prapor, který se několikrát změnil. Dnešní znak byl navržen, když byla Besarábie připojena k Rumunsku.

Kišiněv

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kišiněv se nachází v centru Moldavské republiky na řece Byk, leží na sedmi pahorcích a jeho rozloha je asi 120 km čtverečních. Kišiněv je město s třiadvaceti jezery a mnoha parky, které mu daly přezdívku zelené. Najdeme je zde téměř na každé ulici, žijí v nich různé druhy ptáků i obojživelníků. Rozkládá se do pěti částí: Centru (přeloženo z rumunštiny jako „centrum“, což je nejstarší část města), Riscani, Botanica, Ciocana a Buiucani. I Kišiněv ovlivnil ruský vliv a následně Sovětská nadvláda, najdeme zde mnoho architektonických pozůstatků z této doby. Za návštěvu rozhodně stojí četné kostely, v nichž se spojuje východní i západní architektonický styl, nechybí cibulovité kopule, tolik obdivované například v Rusku. Město dýchá svou historií a všeobjímající zelení.

V Kišiněvě vás kromě všudypřítomné zeleně a jezer zaujme i doprava, nejezdí zde metro jako ve většině jiných metropolí, kromě tramvají a trolejbusů zde můžete využít i tzv. mašršutky, tedy mikrobusy, kam se vejde asi deset lidí. Do okolí Kišiněva se dostanete především autobusem nebo vlakem. Z České republiky je asi nejvýhodnější využít leteckou dopravu, pokud máte na cestování dostatek času, můžete vyrazit i autem.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kišiněva i ubytování v Kišiněvu.