Základní informace o Palanze

Palanga je lázeňské město v západní části Litvy, na břehu Baltského moře, 25 km na sever od přístavního města Klajpedy. Klimatické a balneologické lázně. Pod město Palanga spadá: vlastní město Palanga, lázeňské město Šventoji, obec Būtingė.

Městem protéká řeka Rąžė, která je ve městě překlenuta deseti mosty, můstky nebo lávkami, její přítoky a v severní části také potok Vanagupė (se svým přítokem), podle kterého dostala název městská čtvrť Vanagupė. Západní okraj města omývá Baltské moře, je tu mnoho pláží (vlastně nepřetržitá pláž od Klajpedy až do hranice s Lotyšskem v Būtingė).

Palanga

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na východním okraji Palangy je zahrádkářská kolonie „Pavėsio” kolektyviniai sodai. Na jižním okraji je Nemirseta a etnografický hřbitov Anaičių.

Na severním okraji u čtvrti Kunigiškiai je letiště Palanga. Východní okraj Palangy zatěžuje prozatímní provoz nedokončené dálnice A13 Klajpeda – Būtingė – Liepāja. V Palanze je také hippodrom. Směrem ke Klajpedě jsou také zřízeny stezky pro cyklisty a pro pěší, které dále za Klajpedou pokračují různými směry. Směrem k Lotyšsku tyto stezky vedou až ke státní hranici směrem přes Šventoji.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Palangy, letenky do Palangy i ubytování v Palanze.